Internetová výzva letí do světa ;-) Sdílejte!

Ahoj přátelé, kamarádi. Když jsme předminulý týden s tátou vegetili na Stvořidlech, natočili jsme oficiální video internetovou výzvu “Pošli pohlednici babičce Iloně”. Je skoro konec prázdnin, ale to vůbec nic nemění na tom, že bychom rádi, aby se výzva co nejvíc rozšířila. Každý z nás někam cestuje nebo je na zajímavém místě, odkud může internetovou výzvu naplnit. Přestože se někomu může zdát, že je zrovinka tam, kde je to tak děsně nezáživné a nezajímavé, opak bývá pravdou. Pro ostatní to může být velice exotické místo, které by naopak rád navštívil. A protože babička Ilona sbírá jak poštovní známky z pohlednic a dopisů, tak pohlednice, neváhejte a posílejte!Sami jsme zvědavi, jestli se tato výzva chytne, protože jak všichni víme, po době eSeMeSkové a emailové nastala doba sociálních sítí a mesendžrů 🙂 Což ovšem nemění nic na faktu, že pohlednice a dopisy se posílají stále. I my sem tam pošleme pohlednici kamarádům s nějakým pozdravem či přáním. Nebo dopis. Procvičíme si psaní. A táta říká, že ručně psaný dopis nebo pohlednice má větší váhu, než nasdílená fotka na Facebooku. Asi má pravdu.

Pohlednice z domova, cest i zážitků

Pradědové měli spousty krásných pohlednic od přátel a rodiny. I babička jich má notnou řádku. Ale doba se změnila a nám jich přišlo fakticky jen pár. Ale sem tam přijdou a dělají velkou radost. Děda je míval na poličce, praděda je měl zastrkané za drátěným držákem na květináče na stěně v kuchyni. Bylo to něco, co si mohl vzít kdykoliv do ruky a taky něco, co každá návštěva ihned uviděla.

Každá pohlednice má svůj osobitý rukopis. A taky si dáváte záležet při výběru té nejkrásnější pohlednice. I vzkaz je důležité si promyslet a dát si na něm záležet. Pero není klávesnice. Při psaní perem neexistuje žádná klávesa Backspace nebo DELete pro smazání a opravení chyby. Krasopisem se učily naše praprababičky. Dneska  se často píše kocouřím škrabopisem. I táta říká, že tužku drží jen zřídka…

Obdržení pohlednice je čím dál větší vzácností a lidé si jí o to více cení.

Nehledě na to, že pohlednice pár korun stojí a poštovní známka také. A tak nejde jen o čas, který musíte věnovat na napsání vzkazu. Ale také o to, že navíc směníte část svého času za peníze, za které pořídíte pohlednici se známkou. A tím příjemci věnujete i svůj čas. A to je tou nejvzácnější komoditou každého z nás.

A tak vám všem ze srdce přejeme, abyste získali minimálně 100x více času pro svůj život, zájmy, záliby a rodinu, než vás bude stát odeslání pohlednice babičce Iloně.

výzva letí do světa

PS: Video zveřejníme brzy na úvodní stránce výzvy…

Autor: Anička a Matěj

Vytvořili jsme výzvu "Pohlednice pro babičku Ilonu", protože milujeme svoji babičku, rádi ji podpoříme a uděláme radost čímkoliv, co ji dělá šťastnou… A také se o to rádi podělíme s vámi. Jsme miniYoutubeři a připravujeme svůj vlastní projekt Nepečené dorty. Za vaši podporu máte náš velký DÍK :-)

Odpovědět

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadovaná pole jsou označena *
Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>